Частите на каросерията, фаровете и огледалата са екстериорни елементи, които освен главните си функции, помагат да се оформи външния вид на автомобила. Те също са директно отговорни за безопасността: частите на каросерията защитават вътрешното пространство и механизми от камъни и замърсявания, предните фарове се използват за осветяване на пътя през нощта и правят автомобила по-лесен за виждане, докато огледалата предоставят на шофьорите нужната видимост.
Отличителни особености различните видове части на каросерията, фаровете и огледалата
Частите на каросерията обикновено са направени от метал или пластмаса. Металните компоненти са с висока здравина и са устойчиви на температурни промени. Те лесно се ремонтират след деформиране, обаче, с времето стоманените компоненти могат да ръждясат. Пластмасовите не са чувствителни на влага и са леки, но не са толкова здрави колкото металните.
Осветителните елементи се различават по форма, стил и броя и вида на използваните крушки.Например, има рефлекторни и прожекторни фарове. Първите обикновено се използват с халогенни крушки, а вторите с ксенонови.
Огледалата се различават по дизайн също. Освен формата си, те имат различни огледални елементи и брой допълнителни функции. Например, те могат да имат нагряване или да са снабдени с повторители на мигачите. Корпусите на тези компоненти се боядисват в цвета на каросерията.
Употреба и смяна: какво е нужно да знаете
- Не трябва да използвате сухи кърпи за чистене на частите на каросерията, фаровете или огледалата, защото това може да ги надраска. Трябва да напоите кърпата в авто шампоан или специален почистващ препарат разтворен във вода. Обикновено, драскотините са видими с просто око. Те са съпроводени от загуба на блясък, потъмняване на отражението и понижаване на качеството на осветяване.
- Ако се появят дефекти по частите на каросерията е нужно да ги отстраните всичките възможно по-скоро, за да избегнете корозия. Дълбоките драскотини стигащи до голоия метал трябва да се обработват със специални продукти против корозия преди да ги боядисате. В противен случай, те ще започнат да ръждясват под боята. Балончетата по боята като цяло са признак, че това се е случило. В някои случаи, боята може да се обезцвети.
- За почистване на фаровете е най-добре да използвате гъба с големи пори и да намалите до минимум времето, в което почистващият препарат е в контакт с почистващия препарат, защото ако го оставите твърде дълго, дифузьора може да пожълтее. Жълтият тон може да се премахне със специален продукт. Пожълтяването понижава яркостта на светлината.
- Трябва да се използват само крушки, които съответстват на вече монтираното оборудване. В противен случай, рефлекторът може да изгори и да започне да се люспи. Това ще повлияе на яркостта на светлините. Фасунгата на крушката може също да се стопи и тогава фарът няма да се включва.
topavtochasti.bg: само висококачествени автомобилни части
В нашия онлайн магазин можете винаги да купите части на каросерията, фарове и огледала на добра цена. Ние предоставяме дългосрочна гаранция за всички компоненти, за да можете да сте сигурни, че всяка част, която купите е надеждна.